ایده‌هایی برای اتاق خواب کودکان

//ایده‌هایی برای اتاق خواب کودکان
ایده‌هایی برای اتاق خواب کودکان ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۰۴:۰۳:۴۶ +۰۰:۰۰

Project Description

ایده‌هایی برای اتاق خواب کودکان

اگر کودک شما راه میرود، حرف میزند و از در و دیوار بالا میرود وقت آن شده که آستینها را بالا بزنید و محل خوابش را از کنار تختتان به اتاق خواب اختصاصیش منتقل کنید. داشتن اتاق شخصی نه تنها به آسایش شما کمک خواهد کرد بلکه باعث بهتر شکل گرفتن شخصیت کودک فرزند دلبندتان خواهد شد. ما در این مطلب به شما کمک میکنیم تا ایده‌هایی در خصوص طراحی اتاق خواب کودکتان پیدا کنید.

Related image

۱-سایز مناسب

در انتخاب سایز تختخواب بسیار دقت کنید، فرزند شما به زودی بزرگتر خواهد شد و ممکن است اگر به این مساله توجه نکنید تختخواب کودکتان زودتر از آنچه فکر می‌کنید بلااستفاده شود. حواستان باشد که اتاق کودک فقط برای خواب نیست و باید فضای کافی برای بازی بچه‌ها هم در نظر بگیرید. اگر بتوانید از تختهای بزرگتر استفاده کنید این حسن را نیز به همراه خواهد داشت که می‌توان در صورت لزوم از این اتاق به عنوان اتاق مهمان نیز استفاده کرد. راستی اگر اهل قصه گفتن برای فرزندتان پیش از خواب هستید هم تخت بزرگ کمک می‌کند تا بتوانید قصه‌گویی را در حالی که کنار فرزندتان دراز کشیده‎اید ادامه دهید

Image result for ‫سایز تخت کودک‬‎

۲-گاردهای محافظ تختخواب

اگر دختر یا پسر شما پیش از این در گهواره میخوابیده، شاید با وجود گاردها یا نرده‌های محافظ تختخواب احساس امنیب بیشتری کند و همچنین خیال شما نیز در نیمه‌های شب بابت سقوط فرزندتان راحت‌تر باشد. اگر تختی که مد نظر دارید دارای نرده یا گارد نیست اصلاً نگران نباشید این روزها به راحتی می‌توانید این ابزار را به راحتی و به صورت جداگانه سفارش دهید.

Image result for ‫گارد حفاظ تخت‬‎

۳- از سلیقه کودکتان بهره ببرید

برای تهیه ملحفه و کالاهای خواب و رنگ اتاق از سلیقه کودکتان کمک بگیرید. به کودکتان اجازه دهید اولین تجربه دکور کردن و تصمیم گرفتن برای تزیین محل زندگیش را داشته باشد، به این ترتیب علاوه بر اینکه به شکل گرفتن شخصیتش کمک خواهید کرد بلکه مطمیناً فرزندتان بهتر می‌تواند تصمیم بگیرد که چه رنگی بیشتر به خوشحال بودنش کمک می‌کند، البته بهتر است حواستان را جمع کنید تا تصمیمش زیاد از حد احساسی نباشد.

Related image

۴- آماده مشکلات شبانه باشید

اگر فرزندتان هنوز با مشکل کنترل ادرار در شبها دست و پنجه نرم میکند، حتماً مطمین شوید که به میزان لازم ملحفه تهیه کنید و برای رفتن به مبارزه با مشکلات آماده‌ شوید.

Related image

 

۵- فضاهای نگهداری را با دقت انتخاب کنید

شما به فضاهای زیادی برای نگهداری وسایل فرزندتان احتیاج دارید، اسباب‌بازی‌ها، البسه و …. دقت کنید تا قفسه‌ها و کمدها طوری باشند که فرزندتان برای دسترسی به مایحتاج روزانه‌اش با مشکل یا خطری مواجه نباشد و این نکته را هم در نظر داشته باشید که علاقمندیهای کودک شما هرروز ممکن است عوض شود. بنابراین فضاها را طوری در نظر بگیرید که اگر بنا شد چوبهای اسکی یا توپ بسکتبالی را جایگزین عروسکهای سابق کنید با مشکلی مواجه نشوید.

 

Image result for ‫اتاق خواب کودک‬‎

۶- هزینه‌های گران و ارزان را تفکیک کنید

برای محصولاتی که گران‌تر هستند از طرحهای سنگین‌تر و کلاسیک‌تر استفاده کنید تا برای مدت طولانی‌تر خیالتان راحت باشد که از مد نخواهند افتاد. مثلاً به نظر منطقی نمیرسد یک فرش گرانقیمت با طرح یک شخصیت کارتونی را بخرید که ممکن است چند ماه دیگر خبری از آن در ذهن کسی نباشد و برعکس در خصوص موارد ارزانتر ماجراجویانه رفتار کنید. نقاشی دیوارها و یا خرید ملحفه‌های متفاوت با طرحهای روز می‌تواند ایده جالب و هیجان انگیزی باشد.

Project Details

Categories: